Pagina 1 van 1

Mr & Mrs Pacman opstart probleem

Geplaatst: 11 aug 2020, 14:18
door vanlierde51
Dag iedereen,

Weer een Pacman met problemen.
Even de situatie geven:
Voeding is ok en de cijfers kloppen tot op de CPU. Alleen 12V is wat hoog ...15,85V
CPU is goed en start perfect op de testbank of als ik de connector J1 afneem. 7 flashes.
Als ik J1 insteek, ze blokkeert op flash 5. Die blijft ook branden.
Ik heb de test uitgevoert met een Altek, dito en met een andere driver, (gekend 100% ok) dito.
Doe de connectors naar de lamp en soundbords eraf, dito, geen verschil.

Iemand een idee?

Re: Mr & Mrs Pacman opstart probleem

Geplaatst: 11 aug 2020, 18:05
door Richard Baan
5 flashes zou ik denken aan de display interrupt generator. Dat is het 555 ic met de bijbehorende condensatoren.

Alleen dit lijkt veroorzaakt te worden Door displays of de lamp driver. Die zitten op j1.

Wat gebeurt er als je alle displays los koppelt en j1 op de mpu laat zitten?
Tevens de lamp driver op die manier uitsluiten.

Re: Mr & Mrs Pacman opstart probleem

Geplaatst: 12 aug 2020, 08:17
door vanlierde51
Dag Richard,

Gelijk heb je. Gisteren de plannen gekeken en inderdaad, vanmorgen de displays afgekoppeld....opstart ok.
Ik had 4 nieuwe led displays erin. Blijkbaar gebeurt het alleen als teller 3 aangelsoten is samen met 1 en/of 2. Solo starten ze op maar op de ene komt 1 x 0 cijfer, op de 2 2x0 en op de 4 alles behalve de eerste 0. Als ik de display 3 op een andere plaats zet in solo werkt hij ook. Deze heb ik niet zelfs in mekaar gestoken, ikga duas alle solderingen van de displays nakijken + richting componenten.

Thanks

Re: Mr & Mrs Pacman opstart probleem

Geplaatst: 12 aug 2020, 13:17
door Richard Baan
Mooi dat je weet waar te zoeken.
Begrijpen doe ik het op dit moment nog even niet. Ik dacht dat de 6e flash niet komt als de display interrupt geen pulsjes geeft.

Wat voor LED displays zitten er in? Trekken die de 5V misschien erg ver naar beneden?
Mijn oude Bally's laten tijdens de opstart ook de displays even flikkeren. Als je op dat moment de 5V ontoereikend hebt zou dat het misschien kunnen verklaren. Verder dan dat kom ik echter niet.

Succes iig.

Re: Mr & Mrs Pacman opstart probleem

Geplaatst: 12 aug 2020, 16:57
door vanlierde51
Hey Richard,

Ik dacht dat er een display was met een kortsluiting of zo. Die komen van Gianfri, Pinball Solutions (we wonen dicht van mekaar).
Geen kortsluiting, appart getest werken ze alle 4. Teller 3 geeft altijd een foute opstart. Ik heb dan een oude werkende teller in plaats 3 gestoken en.....die gaat gewoon niet aan. Nada. Zonder player 3 teller aangesloten werkt alles bijna netjes. Teller 4 geeft te veel 00000 (normaal 2 denk ik). Er is dus duidelijk ergens daar een verlies of een kortsluiting. Nu zoeken.....waar.

Re: Mr & Mrs Pacman opstart probleem

Geplaatst: 12 aug 2020, 17:54
door Richard Baan
Heb je ook andere oude ballys om ze in te testen?
En heb je de verkoper al eens gevraagd?

Re: Mr & Mrs Pacman opstart probleem

Geplaatst: 12 aug 2020, 19:00
door Pinman
...

Re: Mr & Mrs Pacman opstart probleem

Geplaatst: 21 aug 2020, 17:20
door vanlierde51
Ik heb pin 11 uitgeschakeld waar ze met die geel/roood draad was zoals of verschillende forums vermeld maar het probleem doet zich voor met de LED displays.

Ik heb dan een setje plasma terug ingestoken en het werk. Het is dus iets met die LED displays...