Pagina 1 van 1

Getaway start niet op

Geplaatst: 24 jan 2021, 15:41
door vanlierde51
En nog weer problemen....echt een zwarte reeks van zeldzame gevallen.
Mijn Getaway gedeeltelijk start op (MB ledjes ok, kleurenscherm geeft wat hij moet geven, ik kan een spel opstarten en krijg geluid maar de GI en de spoelen doen het niet. Kast blijft dood. DB is volledig refurbished met nieuwe caps en diodebruggen en heeft de jumpers achteraan alhoewel de sporen nog perfect zijn.
Gemeten spanningen : 5V = 4,91V, 12V unreg = 14,41V, reg= 12,07V, 20V aanwezig, 18V = 18,34V en 50V = 74,2V aan de hoge kant.
Stekkers transfo gepoetst, nieuwe ASIC ingestoken….gewoon huilen…

Re: Getaway start niet op

Geplaatst: 24 jan 2021, 16:36
door Richard Baan
70V is normaal voor het 50V circuit op een Williams. 5V vind ik aan de lage kant. Maar hoeft niet problematisch te zijn.

Re: Getaway start niet op

Geplaatst: 24 jan 2021, 16:47
door Bingovit
Werkt er iets in test mode?

Re: Getaway start niet op

Geplaatst: 24 jan 2021, 18:13
door vanlierde51
Switches werken, geluid ook. Flipper spoelen en scherm ook (!!12V kleurenscherm).
Ik ga proberen een andere driverboard erin te steken.

Re: Getaway start niet op

Geplaatst: 24 jan 2021, 18:27
door Richard Baan
Dan start hij dus wel op?
Ik denk aan de flat cable tussen cpu en driver bord.
Misschien gewoon een hele rij verschoven?

Re: Getaway start niet op

Geplaatst: 24 jan 2021, 19:47
door vanlierde51
Dank je Richard, maar helaas neen. Hij staat hier al 3 jaar, problemloos. Opeens deed hij het niet meer.
Zoals eerder vermeld heb ik al veel gedaan en nagekeken. Ik ga dus andere boards zoeken om te testen.
Toch bedankt voor de reactie? Inderdaad, je weet nooit

Re: Getaway start niet op

Geplaatst: 24 jan 2021, 19:51
door Richard Baan
Flat cable al eens ge reseat? Zowel op de cpu als driverbord.

Re: Getaway start niet op

Geplaatst: 24 jan 2021, 20:36
door vanlierde51
Nog niet. Met de lampvergrootglas wel goed bekeken en leek ok aan beide kanten. Na mijn test is het misschien nog een optie, ook een nieuwe flatcable eens testen. De flipper heeft weinig beleefd en heeft printen die zo goed als nieuw zijn. Ik heb nog niets moeten reseaten.

Re: Getaway start niet op

Geplaatst: 24 jan 2021, 21:50
door Richard Baan
De kast is alweer bijna 30 jaar. Lijkt me zeker een mogelijkheid. En een die gemakkelijk te controleren is. Succes.

Re: Getaway start niet op

Geplaatst: 24 jan 2021, 22:46
door vanlierde51
Gevonden!!!! Man, mijn kaart is als nieuw maar deze post heeft me op de spoor gezet (letterlijk):
https://www.aussiearcade.com/forum/pinb ... ination-gi
Een van de spoortjes van J113 naar de bovenste pootje van 374N had een halve mm onderbreking. Blijkbaar geen corrosie zoals in de vermelde post maar gewoon een fabrieksfout waardoor het vanzelf is gaan wegsmelten/breken. Ik had echt mijn bril nodig om het te zien. Even schuren, een draadje koper erop, een beetje tin, vernis en opstarten.

Je zie het, we waren heel dichtbij met die connector. Bedankt allemaal.

Re: Getaway start niet op

Geplaatst: 25 jan 2021, 16:40
door Richard Baan
:good: