Pagina 1 van 2
Problemen Sega Baywatch
Geplaatst: 18 mar 2013, 10:26
door SEGABAYWATCH
Beste techneuten,
Ik heb vorige week per toeval een Sega Baywatch gekocht. De kast ziet er vrij netjes uit en is nagenoeg compleet. Hij moet alleen grondig worden schoongemaakt en de metalen delen op het speelveld vertonen iets oxidatie. Ik heb de zekeringen in de voeding vervangen, maar de kast start verschillend op. Wat ik zie:
- Soms start hij alleen op met de tekst: ''Baywatch will be back'' en de lampen branden bijna allemaal. Doe ik vervolgens het deurtje aan de voorzijde dicht gaat alles uit. Doe ik het open gaan de lampen weer branden
- Soms start een melodie voor plm 5 sec en stopt dan. De lampjes knipperen en als ik op knoppen druk hoor je een fluitje
Wat ik al heb gedaan:
- zekeringen vervangen
- batterijen in de batterijhouder op de printplaat in de kopkast geplaatst
Waar moet ik gaan beginnen met zoeken, de kast heeft een aantal jaar stilgestaan, maar is werkend weggezet
alvast bedankt voor het meedenken
Re: Problemen Sega Baywatch
Geplaatst: 18 mar 2013, 11:20
door Kuroto
Zou vanalles kunnen zijn.
Het lijkt me dat je CPU nog wel start.
Waren de batterijen eruit toen je hem hebt gekocht? Zie je iets van batterijlekkage op de CPU?
Verder zou ik ook eens alle kabels in de kopkast controleren, en zeker de ribbonkabels.
Re: Problemen Sega Baywatch
Geplaatst: 18 mar 2013, 11:24
door SEGABAYWATCH
Na de meeste stekkers los gemaakt te hebben en weer vastgezet werkt een hele hoop al. Het matrix-scherm doet het, ik kan de test uitvoeren. De lampen en de switches doen het. De coils geen enkele en de flashers ook niet. De coil die de bal afvuurt doet het wel, maar verder niets.
De batterijen hebben niet gelekt op de CPU.
Re: Problemen Sega Baywatch
Geplaatst: 18 mar 2013, 11:54
door Kuroto
Kan je zekeringen F5 en F6 in de kopkast eens even controleren? Even losmaken en doormeten.
Re: Problemen Sega Baywatch
Geplaatst: 18 mar 2013, 12:23
door SEGABAYWATCH
De massa aan de rechterzijde van het speelveld hing los. De coils werken nu. Alleen als de bal uit is, komt er soms wel en soms geen nieuwe bal omhoog. Er is sowieso ''1 ball missing''. De ballen hebben ook iets roest, dus daar ga ik maar eens nieuwe voor bestellen evenals de rubbers, die zijn verweerd.
Re: Problemen Sega Baywatch
Geplaatst: 18 mar 2013, 14:12
door David Pinball Wizz
Idd, want met roestige ballen speel je beter niet! (om uw speelveld niet te beschadigen)
Re: Problemen Sega Baywatch
Geplaatst: 18 mar 2013, 14:15
door HarrieD
Leuke kast die Baywatch. Geeft mij altijd het vakantie gevoel. Krijg alleen niks aan je display.
Re: Problemen Sega Baywatch
Geplaatst: 19 mar 2013, 13:57
door SEGABAYWATCH
Ja, ik heb nu plm 5 min gespeeld met verweerde rubbers, slechte ballen en een vies speelveld (niet goed, dat weet ik, maar een geweldig, geluid, animaties op de dot-matrix en lichteffecten

). Momenteel heb ik het speelveld half uit elkaar liggen en ben ik alles grondig aan het reinigen, polijsten, smeren etc).
Ik zoek een aantal kleine plastic deeltjes. Zijn er mensen hier die onderdelen hebben liggen?
Re: Problemen Sega Baywatch
Geplaatst: 19 mar 2013, 14:04
door HarrieD
wipperflinkel.nl. Postjes enzo kosten vrij weinig.
Re: Problemen Sega Baywatch
Geplaatst: 19 mar 2013, 14:14
door David Pinball Wizz
Ik bestel meestal hier:
bestofpinball.de
pinballcenter.eu
Re: Problemen Sega Baywatch
Geplaatst: 24 mar 2013, 20:47
door SEGABAYWATCH
Ik heb alles schoongemaakt en de kast werkt op zich goed nu, alleen nu heb ik het probleem dat het matrix scherm soms uitvalt. Soms valt hij even weg en is er dan na enkele seconden weer. Soms start hij dan opnieuw op (dan staat er weer de CPU versie en de taal etc) en soms gata hij gewoon verder waar hij gebleven was. Ik heb al de massa's naar het scherm gecontroleerd en de stekkers, maar kan geen vreemde dingen ontdekken. Wat zou dit kunnen zijn?
Re: Problemen Sega Baywatch
Geplaatst: 24 mar 2013, 21:17
door Cenobyte
Dat er opstart info komt te staan betekent dat niet het scherm, maar het CPU bord opnieuw opstart. Ik zou de stekkers van het CPU bord eens checken, vooral de stekker die het bord van voeding en massa voorziet. Check ook even de zekering die ervoor zit en probeer de spanning die het bord krijgt te meten en te vergelijken met wat het moet zijn (kan te laag zijn). Dat zijn even de eerste dingen die me te binnen schieten, maar eerlijk is eerlijk: er zijn erg veel zaken die het CPU bord kunnen doen herstarten en dat op afstand inschatten is lastig.
Re: Problemen Sega Baywatch
Geplaatst: 25 mar 2013, 00:48
door Bingovit
Cenobyte schreef:Dat er opstart info komt te staan betekent dat niet het scherm, maar het CPU bord opnieuw opstart. Ik zou de stekkers van het CPU bord eens checken, vooral de stekker die het bord van voeding en massa voorziet. Check ook even de zekering die ervoor zit en probeer de spanning die het bord krijgt te meten en te vergelijken met wat het moet zijn (kan te laag zijn). Dat zijn even de eerste dingen die me te binnen schieten, maar eerlijk is eerlijk: er zijn erg veel zaken die het CPU bord kunnen doen herstarten en dat op afstand inschatten is lastig.
AUB, lees eerst even de sticky vooraleer informatie te geven...
DESINFORMATIE = GEEN INFORMATIE!
Als je aan de kast in kwestie(of het systeem) nog NOOIT gewerkt hebt kan je hier ook geen informatie over geven...
NEEN, een Sega werkt niet zoals een WMS en een Gottlieb of Capcom ook niet...
Dank u voor de aandacht.
Baywatch(en dit is al sinds de Data East DMD's) gebruiken een eigen microprocessor om de DMD aan te sturen.
Wanneer hier de spanning wegvalt of niet stabiel is start de DMD continu opnieuw op maar blijft de CPU van de kast wel draaien en kan je zelfs een compleet spel spelen(weliswaar met een display die het dan wel en dan niet doet).
Typisch aan kasten met de grote display is een spanningsprobleem, dus kijk de connector na die de 5V naar de print achter je display brengt(ik dacht dat dit bij de grote DMD's een 4-polige connector is). Lijkt de connector goed zoek dan even op, sega heeft een service bulletin hierover voor een bekabelingsaanpassing zodat je display wel genoeg spanning krijgt

Re: Problemen Sega Baywatch
Geplaatst: 25 mar 2013, 08:42
door SEGABAYWATCH
Aha bedankt! Het klopt inderdaad dat de missies en de score en dergelijke wel gewoon doorlopen, alleen het scherm valt soms weg. Ik ga het nakijken!
Re: Problemen Sega Baywatch
Geplaatst: 25 mar 2013, 09:58
door Cenobyte
Bingovit schreef:AUB, lees eerst even de sticky vooraleer informatie te geven...
DESINFORMATIE = GEEN INFORMATIE!
Als je aan de kast in kwestie(of het systeem) nog NOOIT gewerkt hebt kan je hier ook geen informatie over geven...
NEEN, een Sega werkt niet zoals een WMS en een Gottlieb of Capcom ook niet...
Dank u voor de aandacht.
sorry dan voor de desinformatie, maar je kunt dat ook wel iets vriendelijker mededelen ipv met zoveel boze smilies?

Re: Problemen Sega Baywatch
Geplaatst: 25 mar 2013, 10:32
door SEGABAYWATCH
Bedankt voor de informatie. Het scherm blijft nu aan. Alleen komen er na een tijdje donkere plekken in. Uit de dot-matrix test blijkt wel dat alle dots het doen. Wat kan de oorzaak zijn van de donkere plekken? Ik heb het idee dat het komt doordat iets warm wordt, want het komt na een tijdje.
Re: Problemen Sega Baywatch
Geplaatst: 25 mar 2013, 10:34
door Q
Komen die donkere plekken altijd op identiek dezelfde plaatsen/dots en steeds bij dezelfde animaties/teksten, of lijkt het eerder random ?
Re: Problemen Sega Baywatch
Geplaatst: 25 mar 2013, 10:39
door SEGABAYWATCH
Lijkt random, maar wel bijna altijd in het midden van het scherm
Re: Problemen Sega Baywatch
Geplaatst: 25 mar 2013, 10:41
door Richard Baan
Ik zie dat ik een hoop gemist heb, veel opmerkingen over vriendelijke en kwaadaardige smileys.
De manier waarop gecommuniceerd wordt is op een forum krachtiger dan in real life.
Als je aan de kast in kwestie(of het systeem) nog NOOIT gewerkt hebt kan je hier ook geen informatie over geven...
Dit (en het stuk tekst wat uit het management topic komt) ben ik het ook niet mee eens. Want als iemand een probleem heeft kun je best meedenken over de mogelijke oorzaak. Op zich is deze conclusie wel voorbarig, maar aangezien de merken toch erg op elkaar lijken ook wel logisch gedacht. En als het echt zo erg is om desinformatie te geven kunnen we het overfuse-topic wel weer aanhalen. (even wachten dan pak ik de

en de

er even bij)
Inhoudelijk ben ik het deels wel en deels niet met Evert eens. De kans dat het inderdaad daar aan ligt is inderdaad enorm groot, en zou ik zeker als eerste controleren. Eigenlijk is die kans wel groter dan 99% dus dat moet het haast wel zijn.
Maar toch heb ik exact dit meegemaakt bij de Frankenstein van de NFV. Sterker nog: ik heb zo'n connector zelfs meegekregen voor de reparatie. En toch lag het daar niet aan.
Het symptoom was dat de kast lijkt te resetten, maar het spel speelt toch door. De display reset zichzelf, het spel gaat verder. Op een gegeven moment valt het me ook op dat een bumper mee gaat met een andere switch. Alle bumpers met allerlei andere switches.
Bleek dat iemand een cointeller in de body had gemonteerd, en daarvoor allerlei bedrading achter de connector aan elkaar had verbonden. Resultaat was dat allerlei switches in de matrix met elkaar waren kortgesloten. Alles origineel gemaakt en het probleem was verholpen.
Hoewel ik het niet heb gezien is er wel het vermoeden dat er mogelijk ergens ook iets aan aarde lag, waardoor de 5V misschien wat onderuit getrokken werd, en dan is de display die dat als eerste merkt. En dan is het cirkeltje weer rond.
Re: Problemen Sega Baywatch
Geplaatst: 25 mar 2013, 10:55
door SEGABAYWATCH
Ik zie net dat het hele scherm ook iets minder fel brand en dat de plekken toch ongeveer op dezelfde plekken zitten
Re: Problemen Sega Baywatch
Geplaatst: 25 mar 2013, 10:58
door Q
Richard Baan schreef:Ik zie dat ik een hoop gemist heb, veel opmerkingen over vriendelijke en kwaadaardige smileys.
De manier waarop gecommuniceerd wordt is op een forum krachtiger dan in real life.
100% akkoord. Bij tekst ziet niemand de lichaamstaal of mimiek.
Re: Problemen Sega Baywatch
Geplaatst: 25 mar 2013, 11:52
door SEGABAYWATCH
Nieuwe info:
Als ik de kast aanzet heb ik 3 sec een mooi beeld, daarna wordt hij donkerder en komen er ook donkere vlekken over het hele scherm. (Ik heb het idee dat het met een condensator te maken heeft)
Re: Problemen Sega Baywatch
Geplaatst: 25 mar 2013, 14:19
door SEGABAYWATCH
Zo weer een beetje verder. Ik heb 5v op de DMD, maar er moet ook ergens 12v op komen. OP de andere stekker meet ik ook op1 pen 5v en verder niets. Weet iemand waar die 12v op moet komen te staan?
Re: Problemen Sega Baywatch
Geplaatst: 26 mar 2013, 21:59
door aamjanssen
SEGABAYWATCH schreef:Nieuwe info:
Als ik de kast aanzet heb ik 3 sec een mooi beeld, daarna wordt hij donkerder en komen er ook donkere vlekken over het hele scherm. (Ik heb het idee dat het met een condensator te maken heeft)
Weet je heel zeker dat het scherm niet "out gassed is"?
12V komt als het goed is vanaf het powerbord, staat in de boekjes als 12V ureg (Unregulated) als ik me niet vergis.
Even goed om te weten:
Dit scherm werkt zelf zijn hoogspanning op! Wil je de spanning hoger krijgen om beter / helderder beeld te krijgen zul je het display moeten "hacken"
Re: Problemen Sega Baywatch
Geplaatst: 27 mar 2013, 10:40
door Kuroto
Anders misschien eens een foto maken van die donkere vlekken?
