Pagina 1 van 1

Vraagje over glasplaat.

Geplaatst: 15 jun 2013, 20:38
door Dennis
Ik ben van plan wat glasplaten te vervangen. Ik wilde deze eerst bij een flippershop gaan halen maar mijn buurman zit in het glas en kan ze mij voor een schappelijk prijsje leveren. Maar waar moet ik op leten en naar vragen ? Gehard glas met de kanten geslepen ? of om ontspiegeld glas vragen ?

Re: Vraagje over glasplaat.

Geplaatst: 15 jun 2013, 20:41
door diesel64
Hangt er eigenlijk van af wat je zelf wilt. Voor thuisgebruik moet je in principe geen gehard glas hebben (al raad ik het wel aan en is het natuurlijk altijd veiliger).

Het belangrijkste is dat de afmetingen (en dan vooral de dikte) correct zijn.

Ontspiegeld is natuurlijk nog wat duurder. Dat kies je zelf. :)

Re: Vraagje over glasplaat.

Geplaatst: 15 jun 2013, 21:01
door Dennis
5mm dik ?

Re: Vraagje over glasplaat.

Geplaatst: 15 jun 2013, 22:37
door kletmarjet
Ik zou zeker gaan voor de ontspiegelde glasplaat.
Ik heb er in 2 kasten zitten en het is toch een andere ervaring.
Kost wel veel meer maar als je dat er voor over hebt go for it zou ik zeggen :whisling:
Ik dacht inderdaad dat ze 5 mm dik zijn.

Re: Vraagje over glasplaat.

Geplaatst: 16 jun 2013, 07:09
door J.Verheggen
ik zou zeker voor gehard glas gaan! Gewoon vensterglas heeft maar 1 stuiterende bal nodig om in scherven te vallen.....
Origineel zit er geslepen en gehard glas in...
succes!

Re: Vraagje over glasplaat.

Geplaatst: 16 jun 2013, 09:29
door Jiggy
Wat Jasper zegt.
Zeker minimaal gehard glas nemen, hoort erin.

Het probleem bij gewoon glas is dat je over een tijd, als je het glas er vaak in en uit geschoven hebt, stukken af gaan brokkelen aan de randen en in de hoeken (komt dus ook op je speelveld)!!

Re: Vraagje over glasplaat.

Geplaatst: 16 jun 2013, 10:12
door diesel64
Ik geef jullie gelijk, hoor. Als ik een glas moet vervangen, ga ik ook altijd per definitie voor gehard glas.

Re: Vraagje over glasplaat.

Geplaatst: 16 jun 2013, 10:59
door flippers.be
Als die man toch vanalles van glas kent, en ontspiegeld (wat ook in verschillende graden /technieken kan) te duur/moeilijk is, vraag dan of ze kristalglas ofzo kunnen leveren.
Wat ik bedoel is dat normaal glas een groene schijn heeft. Betere kwaliteit glas is echt doorzichtig en geeft geen groene tint.

Re: Vraagje over glasplaat.

Geplaatst: 16 jun 2013, 11:21
door Cenobyte
Ik vrees dat ze je in de glashandel lastig kunnen helpen. Ik verkoop zelf ook enkele duizenden m2's glas per jaar en mijn leveranciers stonden ook met de oren te flapperen bij mijn wensen...

Glasdiktes van 5mm is in Europa namelijk al hoogst ongebruikelijk (omdat 4 en 6mm de standaard diktes zijn) en als je dan ook nog om "ontspiegeld" glas vraagt dan biedt men meestal verkeerd glas aan (je krijgt dan het glas wat vaak in winkelruiten gebruikt wordt, maar wat toch nog veel meer spiegeling heeft dan de in de flipperwereld bekende ontspiegelde ruiten). Ik zou gewoon gebruik maken van de bekende flipperadressen, want je gaat hier hooguit enkele Euro's besparen en hoogstwaarschijnlijk het verkeerde glas krijgen (en ruzie met je buurman :lol: ).

Re: Vraagje over glasplaat.

Geplaatst: 16 jun 2013, 12:53
door Dennis
Bedankt voor jullie reacties. Het wordt dus gehard, heldere kwaliteit, geslepen, 5mm glas van de buurman of ontspiegeld glas van b.v. ministery of pinball. Deze kosten 189,- en voor de widebody 199,-
Iemand nog tips of suggesties ?

Re: Vraagje over glasplaat.

Geplaatst: 16 jun 2013, 12:57
door Jiggy
Ik denk dat je niet heel veel goedkoper uit zult zijn dan bij bijvoorbeeld wipperflinkel.nl, is op zich best aardig geprijsd.

Re: Vraagje over glasplaat.

Geplaatst: 16 jun 2013, 13:07
door Dennis
+ tank diesel !

Re: Vraagje over glasplaat.

Geplaatst: 16 jun 2013, 13:11
door Jiggy
True, point taken... :mrgreen:

Re: Vraagje over glasplaat.

Geplaatst: 16 jun 2013, 19:22
door aamjanssen
Ik weet dat pinball magic ook ruiten verkoopt op marktplaats en goedkoper meen ik dan flipper winkel (Sorry Hans) Als hij niet meer op marktplaats staat moet je hem even googelen en bellen.