Pagina 1 van 1

TZ constant geluid/ruis uit speaker

Geplaatst: 26 jul 2013, 01:13
door HENSBROOKER
Heb een fraaie TZ staan die een vervelende bijwerking heeft... zodra hij aanstaat geeft hij een irritant zoemend geluid uit de speaker. Opvallend is dat het geluid een-op-een varieert met de afbeeldingen op van de DMD. Hoe meer pixels oplichten in de DMD, hoe harder de ruis / gezoem.

- Zelfs tijdens het spelen hoor je de ruis het door de FX heen :x

Iemand bekend met het probleem? En beter, is er een oplossing?

Re: TZ constant geluid/ruis uit speaker

Geplaatst: 26 jul 2013, 08:06
door diesel64
Dit is een bekend "probleem" en is bij de ene flipper al wat erger dan bij de andere. Komt omdat het hoog voltage circuit (voor de DMD) niet afgeschermd is van het geluidscircuit, wat interferentie geeft. Ik hoor het zelfs in mijn Speakeasy, en die kast is meer dan 30 jaar oud. De speaker zoemt wanneer de kast de high scores toont (en dus alle 4 de displays tegelijk oplichten).

Er is geen eenduidige oplossing want er zijn zo veel factoren die dit kunnen verbeteren of verslechteren...

Er zijn zelfs gevallen bekend van DMD's die verslijten en die zelf zo'n geluid maken (niet door de speakers). Dus je moet eerst zeker zijn dat het door de speakers komt en niet door de DMD zelf.

Re: TZ constant geluid/ruis uit speaker

Geplaatst: 26 jul 2013, 08:10
door Jiggy
Volgens mij heeft dit soort zaken vrijwel altijd te maken met de aarde die gedeeld is met een ander circuit (zoals Diesel64 schrijft, maar volgens mij gaat het dan specifiek om de aarde draad).

Re: TZ constant geluid/ruis uit speaker

Geplaatst: 26 jul 2013, 12:16
door cajoeter
Heel vaak is het de DMD zelf die het geluid maakt.

Re: TZ constant geluid/ruis uit speaker

Geplaatst: 26 jul 2013, 14:39
door HENSBROOKER
Het zou me verbazen als er uit een DMD zoveel geluid komt : ) Maar ik zal binnenkort eens de DMD loskoppelen en dan zien of dat verbetering geeft.

Re: TZ constant geluid/ruis uit speaker

Geplaatst: 27 jul 2013, 12:50
door yorkie
HENSBROOKER schreef:Het zou me verbazen als er uit een DMD zoveel geluid komt : ) Maar ik zal binnenkort eens de DMD loskoppelen en dan zien of dat verbetering geeft.
Zelfs als het uit de speakers komt, zal dat geluid ook weg zijn als je de dmd afkoppelt. Het is juist de stroom die vloeit door de dmd die de ruis veroorzaakt. Koppel je de dmd af, vloeit er ook geen stroom. Beter is om gewoon de speakers af te koppelen en dan luisteren of het geluid minder is.

Re: TZ constant geluid/ruis uit speaker

Geplaatst: 27 jul 2013, 17:27
door diesel64
Inderdaad. Of de dmd in een andere kast steken en kijken of het geluid mee verhuist.