Pagina 1 van 1

TOM eddy sensor probleem

Geplaatst: 01 dec 2014, 22:27
door philip van beirs
Na 1 jaar terug een TOM gekocht maar terug problemen :madman:
Krijg geen foutmelding maar als ik de bal tegen de trunk schiet dan wordt deze niet gedecteerd door de eddy sensor onder de trunk. Ook de magneet op de trunk werkt niet in spelmodus alsook niet de right en left outlane magneten.

In switch edge mode als ik de potmeters op de eddy boardjes verdraai worden deze alle 3 herkend en controlelampjes branden rood. In test mode werkt de trunk perfect en ook alle magneten.

Waar moet ik nog ergens zoeken?

Re: TOM eddy sensor probleem

Geplaatst: 03 dec 2014, 16:51
door wimpinball
Dag Philip ,

als je met de bal aan de eddy sensor komt reageert die dan ?
Het zou kunnen dat je een slecht contact hebt tussen de lus en het printje .
Of de lus is onderbroken .
Vogens mij moet je in de richting denken .
Succes ,
Wim

Re: TOM eddy sensor probleem

Geplaatst: 03 dec 2014, 22:26
door philip van beirs
Hoi Wim
neen dat deed hij plots niet meer.
heb een ander eddy board gebruikt en nog steeds geen succes.
heb de draden direct op het eddy board gesoldeerd en nog steeds niets.

volgens mij is dus de eddy sensor zelf kapot...

Re: TOM eddy sensor probleem

Geplaatst: 03 dec 2014, 23:32
door David Pinball Wizz
Al eens geprobeerd met andere ballen? Je weet maar nooit dat de samenstelling ervan net iets anders is.

Re: TOM eddy sensor probleem

Geplaatst: 04 dec 2014, 08:55
door Stan
Je weet toch dat de lampjes moeten uit zijn hé?
Als je er dan met een bal overgaat gaan ze branden en geven ze dus 'contact' aan de switchmatrix.

Reageert de swicthmatrix als je de potentiometers draait?

Ook gaan de potentiometertjes soms 'out of spec'. Het is uitermate belangrijk dat die een constante weerstand hebben.
Je kan ze een aantal keren volledig links en rechts draaien om het sleepcontact schoon te maken. Dan te regelen (terugdraaien tot de LEDs net uitgaan). Indien geen stabiele werking => Potentiometers vervangen.

Stan

Re: TOM eddy sensor probleem

Geplaatst: 04 dec 2014, 09:56
door philip van beirs
:oops: nu dacht ik dat deze 3 moesten branden en uitgingen bij contact.
Zal ik vrijdag alle 3 is uitzetten en hopelijk is dat de oplossing. Bedankt

Re: TOM eddy sensor probleem

Geplaatst: 05 dec 2014, 21:57
door philip van beirs
Blijkbaar is het eddyboardje aan de trunk verschillend met die van de outlanes... en had deze onderling gewisseld (weet niet of het hier iets mee te maken had)
Dus die van beiden Outlanes werken nu goed.

Aan de trunk heb ik nu volgende gevonden; in testmode wanneer het speelveld rechtop staat werk de eddy sensor perfect MAAR als ik het speelveld neerleg niet meer....
wordt dit een nieuw eddybordje bestellen of is dit het potmetertje?

Re: TOM eddy sensor probleem

Geplaatst: 06 dec 2014, 19:40
door wimpinball
en wat als het speelveld normaal ligt ?
Wat doet hij dan in de test ?

Re: TOM eddy sensor probleem

Geplaatst: 06 dec 2014, 19:48
door philip van beirs
Wim als het plat ligt geen detectie van de bal... in testmode.
Had hem verticaal staan en werkte perfect na het opnieuw instellen vh potmetertje; wat nagellak erop maar bij het neerleggen van het speelveld terug geen detectie.

Re: TOM eddy sensor probleem

Geplaatst: 06 dec 2014, 20:27
door wimpinball
philip ,
dan heb je ergens een slecht contact of op de sensor of op het printje
of
misschien is her een van de 2 switchdraden die een slecht contact maakt op de fiche .

Misschien met een spiegeltje kun je zien of de sensor werkt als het speelveld plat ligt .
Gewoon om te zien of het ledje oplicht .

Kun je als het speelveld omhoog staat de switch activeren met de bal , de bal proberen op zijn plaats te houden en zo het speelveld laten zakken tot wanneer de switch niet meer is geactiveerd

Re: TOM eddy sensor probleem

Geplaatst: 06 dec 2014, 21:27
door philip van beirs
hoi wim
heb de 2 draden al opnieuw gesoldeerd op de eddysensor zelf onder de trunk;
aan de andere kant de 2 draden uit de connector getrokken en ook rechtstreeks gesoldeerd op de eddyprint;
de 4 draden vh speelveld die op de andere connector zit vh printje kan ik in verticale positie aan trekken en bewegen en dit zonder contactverlies.

als ik het speelveld zeer voorzichtig laat zakken valt de connectie steeds weg als hij bijna volledig horizontaal ligt; geen baldetectie dus ook geen rood lampje dat nog brand bij het schuiven vd bal over het speelveld.

mijn buikgevoel zegt dat het bij het potentiemetertje ligt; ziet er ook niet meer zo goed uit. heb alles goed en voorzichtig gesoldeerd; bij het trekken aan mijn soldeerwerk (in verticale stand heb ik nergens contactverlies)

kan jij er een nieuw potje op solderen? '(is te fijn werk voor me) je mag me pm sturen en zal het vervolg dan hier wel plaatsen.

Re: TOM eddy sensor probleem

Geplaatst: 07 dec 2014, 11:48
door Richard Baan
12v connector? Even mee wiebelen.

Re: TOM eddy sensor probleem

Geplaatst: 07 dec 2014, 19:49
door philip van beirs
Probleem is Opgelost ....
Heb het eddyboard 10 minuten volledig in een badje met dissolvant laten baden zodat alle vuil eraf was (misschien niet erg goed voor de print daar er nu wel een witte waas opligt) maar mijn probleem is opgelost nu.(misschien tijdelijk maar kunnen terug :pin: )

bedankt !