Pagina 1 van 1
Zuur verwijderen
Geplaatst: 02 feb 2015, 10:28
door Hugo
Hallo .... ik ben bezig met een Bally Playboy (1978) flipperkast. De batterij op het printbord heeft gelekt en het zuur van de batterij heeft zich verspreidt op de print waardoor ik enkele IC-voetjes en eventueel nog enkele onderdelen zal moeten vervangen maar mijn vraag is: wat gebruiken jullie om het zuur van de print te verwijderen?
Groeten
Re: Zuur verwijderen
Geplaatst: 02 feb 2015, 12:45
door tony
de goedkoopste mannier om het zuur te neutraliseren is azijn
en naspoelen met alcohol , maar als het in je print is gevreten ,
wat weg is is weg , belangrijkste is het batterijzuur neutraliseren
Re: Zuur verwijderen
Geplaatst: 02 feb 2015, 13:22
door Stan
Kleine Correctie: Lekkende batterijen - in het geval van Alkaline batterijen - lekken 'een base', een alkaline, en deze moet met zuur (bvb azijn of White spirit) geneutraliseerd worden.
Groeten,
Stan
Re: Zuur verwijderen
Geplaatst: 02 feb 2015, 13:37
door Richard Baan
Is op dit forum wel veel over te vinden.
Re: Zuur verwijderen
Geplaatst: 02 feb 2015, 17:17
door aquasat
Re: Zuur verwijderen
Geplaatst: 02 feb 2015, 18:42
door Richard Baan
Re: Zuur verwijderen
Geplaatst: 02 feb 2015, 19:37
door Hugo
Bedankt allen voor de tips ! ik ga aan de slag ermee.
Re: Zuur verwijderen
Geplaatst: 02 feb 2015, 19:50
door Hurricane
Re: Zuur verwijderen
Geplaatst: 04 feb 2015, 21:44
door Hugo
Hallo .... ik heb 3 IC-voetjes moeten vervangen eer het groene ledje 6 x wou knipperen bij het aansluiten van 5 en 12 Volt.
Morgen de print terug in de kast zetten en dan hopelijk een goed functionerende flipperkast !!
Duimen maar !!
Re: Zuur verwijderen
Geplaatst: 04 feb 2015, 23:22
door Hurricane
Ik vervang altijd alle ic voetjes, deze waren toen al niet van de beste kwaliteit. Ik brand ook alle eproms opnieuw en herjumper de cpu naar 2732. Kwestie van een betrouwbare cpu te hebben.
Maar iedereen doet met zijn cpu wat hij wil natuurlijk

.
Veel plezier met je kast.
Re: Zuur verwijderen
Geplaatst: 05 feb 2015, 12:14
door Hugo
Groot was mijn vreugde toen ik de print terug in de kast zette en deze werkte !! .... maar mijn vreugde was van korte duur, toen ik tijdens het spelen een flinke duw tegen de kast gaf ging die 'tilt' en ze wil niet meer starten. Het ledje knippert maar 6 keer ipv 7 keer, de 43V is nochtans aanwezig.
Is er een speciale procedure nodig om hem terug op te starten als hij 'tilt' geweest is ?
Beste groeten .... Hugo
Re: Zuur verwijderen
Geplaatst: 05 feb 2015, 15:40
door Richard Baan
De 43V wordt gesplitst in 2x 21,5V op de MPU, en die weerstanden zitten precies in het zuurschade gebied.
Tevens het IC wat daar dan een puls van maakt zit daar in de buurt. Lijkt me logisch dat daar iets niet goed zit.
Re: Zuur verwijderen
Geplaatst: 05 feb 2015, 16:56
door Hugo
Probleem opgelost !! R17 (150K) bleek onderbroken te zijn.
Groeten .... Hugo